Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Створюємо розвивальне середовище - МАКЕТИ ТА ПРЕДМЕТНО-ІГРОВІ ФОНИ

Головна статті
Створюємо розвивальне середовище
СЮЖЕТНО-ОБРАЗНІ ІГРАШКИ
ДИДАКТИЧНІ (НАВЧАЛЬНІ) ІГРАШКИ
ІГРАШКИ-ГОЛОВОЛОМКИ
МУЗИЧНІ ІГРАШКИ
СПОРТИВНІ ІГРАШКИ
ТЕАТРАЛЬНІ ІГРАШКИ
СВЯТКОВО-КАРНАВАЛЬНІ ІГРАШКИ
ІГРАШКИ-ЗАБАВИ
ПРЕДМЕТИ-ЗАМІННИКИ
МАКЕТИ ТА ПРЕДМЕТНО-ІГРОВІ ФОНИ
ІГРОВІ МОДУЛІ
Всі сторінки

МАКЕТИ ТА ПРЕДМЕТНО-ІГРОВІ ФОНИ

Можливості ігрового розвивального середовища збільшується, якщо в ньому будуть представлені макети, які є стимулом, опорою для розгортання дітьми сюжетних комбінацій із дрібними іграшками. Звичайний макет — це зменшений предметний зразок простору й об'єктів уявленого світу (реалістичного або фантастичного). Макет — це лише знак, який наводить дітей на можливий ігровий сюжет або задум, який об'єднує учасників спільної гри, окреслює межу ігрового простору.

Макет "оживає" тоді, коли наповнюється й доповнюється різноманітним предметним матеріалом залежно від ігрового задуму дітей, коли з'являються мешканці уявленого світу, тобто фігурки-персонажі, необхідні для гри. Це можуть бути умовно-узагальнені фігурки людей і тварин у поєднанні з різними багатозначними предметами (умовний пароплав, платформа на колесах тощо).

Ігрові макети умовно поділяють на два типи:

• макети-карти;

• макети-моделі.

Макети-моделі являють собою невелику площину із закріпленою на ній стійкою спорудою — будинком, який має фасадну частину й подане у вертикальному розрізі внутрішнє приміщення цього будинку, достатнє для здійснення в ньому ігрової дії.

У "ляльковому будинку" це кімнати (або кімнати на двох рівнях зі східцями) з невеликою кількістю закріплених у них предметів меблів (стіл, стільці, диван).

Макети-карти — це площини не менше 50 х 60 см із визначеними на них місцями для ігрових об'єктів та ігрового простору. Так на макеті-карті "Вулиці міста" кольором виділяється дорога, тротуар, ігровий майданчик, окрім цього, територія доповнюється будиночками, магазинами, гаражами, автозаправкою, естакадою тощо.Finland inotur picma