Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Психологічна валіза для педагогів - КОРИЧНЕВА КАЗКА

Головна статті
Психологічна валіза для педагогів
Розвиток пам’яті
Готуємось до навчання у школі
ЗАКОНОМІРНОСТІ СПІЛКУВАННЯ
Консультація для педагогів
Рецепт на цілий рік
БІЛА КАЗКА
ЖОВТА КАЗКА
КОРИЧНЕВА КАЗКА
СИНЯ КАЗКА
ЧЕРВОНА КАЗКА
СІРА КАЗКА
РЯБА КАЗКА
БУРШТИНОВА КАЗКА
Всі сторінки

 

КОРИЧНЕВА КАЗКА

Імант ЗІЄДОНІС

Я таки його бачив. Маленький та коричневий, він заліз на сковорідку, вистрибував по смажених кришениках картоплі і вигукував: "Коричневий! Коричневий!" Коли я посипав смаження перцем, він пчихнув та й щез.

Деякі, кому довелося його бачити, говорять те ж саме: це маленький коричневий чоловічок, який скрізь, де щось вариться, смажиться, печеться, кричить: "Кричневий! Коричневий! Коричневий!"- і все одразу підрум'янюється, гнітиться, стає коричневим, а отже, готовим. Проте бачать його лише обранці - потрібне превелике терпіння! Та мені кортить знову його побачити! Але де?

Де? Отам, де коричневе. А коричневе де? Напевне, гадаю, перестріну його біля боровиків.

Я знав, що боровики вилазять із землі білими і лише згодом, і невідомо в який спосіб, стають коричневими. Отам і бути коричневому чоловічкові. Рано-вранці засів на грибовищі коло коричневої ялинки та й чекаю. Ось-ось має показатися гриб. О - вибирається. Шапка біла. Тільки б не кліпнути,- має ж коричневий з'явитися. Чекаю, чекаю, ніхто не йде. Чекаю, чекаю...

Апчхи! Фу! Як налякав! Заєць чхнув. Я тільки мигцем глянув у його бік, а боровик уже зробився коричневим. Коричневий чоловічок уже був, вже перехитрив мене.

Та нічого. Дивитимуся на інший гриб. Пильно-пильно вдивлятимусь.

Дивлюсь-дивлюсь, дивлюсь-дивлюсь, дивлюсь-дивлюсь, дивлюсь-дивлюсь, дивлюсь... Хрусь! Глянув - коричнева мурашка вивихнула ніжку. Шкутильгає, шку-у-тильгає бідолаха, шкода мені її. Та поки вправляв їй ногу, боровик став коричневим... Коричневий чоловічок устиг уже з'явитися і стати невидимцем.

Ну, нічого,думаю. Я зроблю ось так: залізу в боровик і заховаюся в черв'яковій нірці. Задумано - зроблено. Заліз та й вичікую. О, йде! Забрався він на гриб, а я - скік! - до нього! А він - скік! - та й пропав!

Отак він усе й робить - поки інші не чують, не бачать. Фарбує зелені шишки в коричневе - готово! Зелені жолуді в коричневе - готово! "Готово! Готово! Готово!"- тільки й чути. Одного разу я поклав собі настигнути його в горішнику, коли достигають горіхи. Він їх фарбує. Та поки вишукував в одному гроні, він фарбує інше. Я в одному - він в другому. Час від часу тільки й долинає: "Коричневий! Коричневий! Коричневий!" Нарешті я присів біля одного грона. Отут чатуватиму. Як усі пофарбує, йому до останнього, до цього грона все одно треба навідатись. Чекаю годину, дві, три. Чекаю день, другий - скільки ж можна оце гроно залишати нефарбованим? Раптом прилетіла коричнева лісова бджола, заплуталася в моєму волоссі і дзижчить, та так, що аж лісом луна йде. Нехай собі дзижчить! Я тепер напевне знаю, що це все навмисне робиться, аби я перелякався й не помітив, як приходить коричневий чоловічок, тому не звертаю на те жодної уваги. Хай кричить, хай жалить, як хоче, бо все одно дивитимусь на ті горіхи - а що, як саме зараз прийде!

Дзінь! Прилетіла коричнева комашка - дзінь! - і просто в око. Поки вибирав її звідти, дивлюся - а горіхи вже коричневі.

Тепер я збагнув, що коричневий чоловічок не хоче, аби його помічали, і кинув йому набридати. Та коли минулого літа я вигрівався на пляжі, де навколо повнісінько люду, сонце, дивлюся - а в Яніса на плечах їх аж семеро! Так-так, маленькі коричневі чоловічки коричневими пензликами фарбують йому спину. Сказав я про це Янісу, а він сміється - не вірить. Каже, спині лоскітно було, але він думав, що це я його теплим піском притрушував. Ще каже, таких чоловічків на світі не буває.

Як це не буває, коли я сам їх бачив! А вгледіти їх годен не кожний. Потрібне Превелике Терпіння.

Ніхто не знає, де вони живуть. Одні кажуть: у ведмежому кожусі, інші - в коричневих жолудях, а ще інші - під корою ялин.

А знають ті чоловічки лише двоє слів: "Коричневий " та "Готово". Тільки промовляють їх - все бубнявіє й розпускається, каштани випадають зі своїх кожушків, а у коричневої корови народжується коричневе телятко.

Але ніхто не знає, як оцих чоловічків називають насправді. Ви не чули, га?

 Finland inotur picma