Консультації для вихователів

Головна статті
Консультації для вихователів
Музичне виховання дошкільнят за системою К.Орфа
Ляльковий театр - дітям
Всі сторінки

Це диво дивне – театр!

...Закінчилась вистава. У залі панує особлива, хвилююча, урочисто-збуджена, “прем’єрна” атмосфера. Щасливі усмішки, палаючі очі, радісні обличчя маленьких акторів та їхніх однолітків – глядачів. Що можна красномовніше за це свідчити про любов дітей до театру!

Як хочеться в дитинстві перенестися в казковий, незвичайний світ. І все це можливе а театрі.

От чому театральне мистецтво таке близьке й зрозуміле дітям – адже в його основі лежить гра, найголовніша річ для малюків.

Що ж таке театр у житті дитини?

По-перше, це – свято; оплески, вітання, посмішки, побажання, яскраві квіти.

По-друге, театр – це розвиток пізнавальних інтересів дітей, удосконалення їхніх психічних процесів (пам’яті , уяви, мислення), розширення світогляду та мовленнєвого спілкування.

По-третє, театр – це усвідомлення власного “я” та можливість самовираження особистості. Тут формуються особистісні моральні якості; долаються недоліки: сором’язливим, невпевненим у собі дітям театр допомагає зняти нервове напруження, подолати сумніви щодо себе, повірити у власні сили, невгамовним та неорганізованим – навчитися витримки.

По-четверте, театр – це високий рівень естетичного виховання, адже він поєднує в собі впливи музики, танцю, пластики, мовлення та зображувального мистецтва. Театр позитивно впливає на емоційну сферу дитини, він акумулює життєву мудрість, оптимізм, енергію народу.

У театральній студії розвиваються творчі та інтелектуальні здібності дітей (артистичність, імпровізація, здатність до перевтілення, формуються оцінні судження, збагачується кругозір); вдосконалюються координація рухів, жестів, пластика, міміка; розвивається виразність мовлення (ритм, дикція, інтонаційна виразність. Діти опановують діалогічне та монологічне мовлення, в них виховуються високі почуття любові до Батьківщини, інтерес до мистецтва.

Творча уява дитини – той ключик, який відчиняє перед нею двері у нове, досі не знане життя.