Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com

Свята та розваги - Малюки ідуть на річку

Головна статті
Свята та розваги
Я здоров'я бережу, сам собі допоможу
«Вийся, віночку!»
Простоквашино
«Пригоди колобка»
Морська спортивна показуха
Малюки ідуть на річку
Подорож на морське дно
«Подорож на північ»
Всі сторінки

Малюки ідуть на річку

Мета: Продовжувати вчити дітей безпечної поведінки під час

екстремальних ситуацій.

Закріпити з дошкільниками правила поведінки на воді,

вміння та навички по наданню першої допомоги потерпілому.

Вдосконалювати навички у пірнанні, ковзання по воді.

Розвивати у дітей координацію рухів.

Виховувати організованість, дисциплінованість, старанність.

Обладнання: шайби, круги для плавання, обручі, м’ячі.

Хід заняття

Ведуча: Треба разом привітатись

- Добрий день.

Дружно, голосно сказати

- Добрий день.

Вліво, вправо оберніться

- Добрий день.

Туди-сюди посміхніться

- Добрий день.

У долоні поплескайте

- Добрий день.

Дружно, всі, не відставайте

- Добрий день.

Ведуча: Ось і закінчується наш навчальний рік. Скоро прийде літо.

Деякі з вас разом із батьками поїдуть на море, річку. А сьогодні

ми підемо подорожувати на річку. Згідні?

(Діти заходять у воду, крокують по воді)

Ведуча: Малюки ідуть на річку,

Будуть гратись на травичці.

Потім роздягаються,

Весело купаються.

Хлюп, хлюп, водиченька,

Хлюп, хлюп на личенько.

І на ручки, і на ніжки

Хлюп, хлюп, хлюп.

(Музичний супровід)

- Ось ми і прийшли. Подивіться, як тут гарно, затишно. Діти,

скажіть, про що мріє наша річка?

- Так, наша річка мріє про те, щоб в ній була чиста вода,

жило багато рибок, жабок, раків та інших істот, і тоді їй не буде

сумно.

- Давайте з вами з імітуємо рухи тварин, котрі живуть на річці.

“Раки” – рухаються спиною вперед.

“Качки” – пересуваються на напівприсядки.

- Над гладенькою водою літають метелики.

“Злови метелика” – діти роблять три кроки вперед, стрибають вгору, плескають у долоні над головою.

- Ось у очереті жабенятка пострибали.

(діти стрибають на двох ногах)

- А від кого вони ховаються? – від чапель.

(діти крокують, піднімаючи ногу з води)

- А зараз ми з вами пограємо в гру “Жабки та чаплі”

(діти стають у коло, у центрі кола – чапля)

Ми веселі жабенята,

Любим плавати, стрибати.

Нумо, спробуй нас догнати.

(діти – “жабки” розбігаються у різні сторони, “чапля” доганяє;

грають 3-4 рази)

Ведуча: Подивіться, яка вода у річці чиста, прозора, тепла. А на дні –

яскраві камінці. Давайте, жабенятка, позбираємо їх.

Гра “Збери камінці” (3 рази)

Ведуча: А хто ще у річці живе? Рибки.

Он рибки веселі

Пливуть з глибини.

Ковзають, пірнають,

Граються вони.

Гра “Спритна рибка”

(діти виконують ковзання на грудях; потрібно руками торкнутись борту протилежної сторони басейна. Хто не торкнеться – вибуває з гри)

Ведуча: А зараз наші рибки пропливуть крізь печеру.

(діти ковзаються крізь 1-2 круга)

Ведуча: Як рибки хвостиками махають!

(діти до ковзання додають працю ніжок)

З’являється хуліган. Починає бігати, штовхатися, бризкатися водою.

Ведуча: Ти хто такий? Чому так себе поводиш?

Петрик: Я – Петрик. А ви хто?

Ведуча: Ми – малята-дошкільнята. Подорожуємо по річці.

Петрик: Ідіть звідси. Це моя річка.

Ведуча: А чому це вона твоя?

Петрик: Я живу тут недалеко і прихожу сюди плавати.

Ведуча: А ти що, плавати вмієш?

Петрик: Вмію. (імітує плавання без круга, потім з кругом)

Ведуча: Бачу, ти і плавати не вмієш, і погано себе поводиш. Ти і

правила поведінки на воді не знаєш. Ану, дітки, розкажіть їх.

Діти розповідають правила поведінки на воді:

купатися потрібно у спеціально відведених місцях;

вода повинна бути теплою і чистою;

купатися можна тільки під наглядом дорослих;

під час купання не можна штовхатися;

не можна хапати інших дітей за ноги, руки, шию;

не заходити та не запливати у воду далеко.

Ведуча: Зрозумів, Петрику. А ще хочу додати: при плавання поряд з

вами будуть знаходитися інші дітки; коли ви побачите, що

хтось впав у воду – допоможіть піднятися, підведіть до берега.

- В яких випадках потрібно просити допомоги?

- Які ви знаєте допоміжні засоби рятування?

- Як правильно користуватися допоміжними засобами рятування?

- Як надати першу допомогу потерпілому?

Гра “Рятуй потерпілого”

Ведуча: А ще, Петрику, хочеш подивитися, як наші дітки змагаються?

(різнокольорові шапочки)

Естафета: діти стають у дві команди; ковзаються з м’ячем, потім біжать

до круга і закидають м’ячик.

(музичний супровід)

Петрик: Бачу, які ваші дітки спритні, сміливі, як пірнають, ковзаються.

А де вони цьому навчилися?

Ведуча: Приходь до нас у садочок, на наші заняття, теж навчишся.

Петрик: Дякую за запрошення, я обов’язково до вас завітаю у дитячий

садок, щоб і собі навчитися плавати та пірнати.

До побачення малята.

Ведуча: До побачення Петрику. А ми з вами, малята, повертаємося у

дитячий садочок.



Finland inotur picma