Заклад дошкільної освіти № 8 Вараської міської ради Рівненської області відкритий 15 жовтня 1987 року.

Юридична адреса: мікр. Вараш, 15,  м. Вараш,  Рівненська             область, 34400.

Режим роботи 12 годинний: з 07.00 до 19.00 години.

e-maildilovod.dnz8@i.ua; веб –сайт – http://dnz8.varashosvita.rv.ua

Директор - Мельник Людмила Іванівна - тел. (03636) 2-41-13

Заступник директора з господарства - Терещук Валентина Петрівна - тел. (03636) 2-35-95 Вихователь - методист - Турук Наталія Євгенівна
Практичний психолог - Лукша Тамара Іванівна
Старші сестри медичні : Бондаренко Галина Іванівна, Ловин Любов Петрівна -
тел. (03636) 2-39-35
Сестра медична - Вороніна Надія Іванівна.

Кадровий склад:
Всього педагогічних працівників – 35:
28 – мають повну вищу педагогічну освіту; 1 – базову вищу освіту;
6 – мають неповну вищу педагогічну освіту
Присвоєно педагогічні звання: «вихователь-методист» - 6 педагогів;
«практичний психолог-методист» - 1;   «старший вихователь» - 1педагог.
Встановлено кваліфікаційні категорії:
«спеціаліст вищої категорії» - 7 педагогів; «спеціаліст І категорії» - 2 педагоги; «спеціаліст ІІ категорії» - 8 педагогів; «спеціаліст» - 16 педагогів.
Молодший обслуговуючий  персонал – 44 працівники.

Проектна потужність закладу (максимальна кількість дітей, які можуть відвідувати заклад) - 320 дітей.     Дошкільний  заклад відвідує 295 дітей.                                                                                 У закладі фунціонує 13 вікових груп: з них 3 групи дітей раннього віку, 10 груп - дошкільного віку.

Заклад дошкільної освіти організовує освітній процес за художньо-естетичним напрямком. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку. Діяльність  закладу спрямована на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів.

Мова освітнього процесу: українська.

Заклад доступний для осіб з особливими освітніми потребами.

Освітні програми:                                                                                                                          Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція);                                                                  Програма розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля"/ О. І. Білан; за заг. ред О. В. Низьковської.

Перелік додаткових освітніх та інших послуг - відсутній.

У роботі з дошкільниками педагоги використовують інноваційні технології та методики:

· навчання читання дітей за методикою Л. Шелестової;

· розвивальну технологію «Логіки світу»;

· систему музичного виховання дошкільників К. Орфа;

· розвивальні ігри В. Воскобовича

· дидактичний матеріал палички Кюзенера;

· набори геометричних фігур "Блоки Дьєниша".

· методика М.Єфименка «Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей  дошкільного віку».

У  закладі дошкільної освіти функціонують плавальний басейн, музична зала, кімната психологічного розвантаження, спортивна зала, методичний кабінет.

Матеріально-технічне забезпечення закладу.

В закладі встановлено нові лічильники електричної енергії, теплолічильники, лічильники холодної та гарячої води. Заклад забезпечений комп'ютерною технікою: 3 комп'ютери, 2 ноутбуки, 3 принтери, мультимедійний проектор, мобільний екран, 1 ксерокс, 2 музичні центри, 1 телефізор, 1 фотоапарат, 1 ламінатор, 1 відео камера,  є вихід у світову мережу "Інтернет". Дошкільний навчальний заклад забезпечений в достатній кількості дитячими меблями, постільною білизною, іграшками, господарськими товарами та технологічним обладнанням для харчоблоку та пральні.

Територія обслуговування закладу дошкільної освіти №8: місто Вараш мікрорайон Вараш будинки №13, 14, 16, 17; мікрорайон Перемоги №2, 4, 5, 6, 7, 9-А, 9-Б, 10, 11, 12-А, 12-Б, 12-В, 12-Г, 13, 14,15, 16, 17, 18

Вакансії посад: відсутні

Моніторинг якості освіти:

На виконання статті 22 Закону України "Про дошкільну освіту" про обов’язкове виконання дошкільними навчальними закладами державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти,  листа Міністерства освіти і науки України від 06.11.15 року № 1/9-535 «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» ,  з метою цілісного уявлення про рівень розвиненості та вихованості  дитини дошкільного віку, моніторингу якості освітнього процесу в групах старшого дошкільного віку  № 6,7,8 у жовтні  та травні   педагогами було проведене оцінювання рівня розвитку дитини дошкільного віку.

Факторами оцінювання  є зміст освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти. Всього в оцінюванні взяли участь  76 дітей.

Результати моніторингу  рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку

І півріччя

ІІ півріччя